blgkimya.com
blgkimya.com

uygulamalar

"ilaç"

PAT - Proses Analitik Teknoloji

blgkimya.comMicroNIR spektrometre ailesi, birçok endüstride müşterinin ihtiyaçlarını çözen yeni nesil ultra kompakt near-infrared spektrometre sensörleri ve analizörleridir. İlaç, tarım ve kimya sanayisindeki bir çok firma, malzemelerin gerçek zamanlı, kesintisiz, kimyasal, fiziksel analizleri ve proseslerin izlenmesi için MicroNIR spektrometresini kullanmaktadır; böylece kalite kontrolünün geliştirilmesi, maliyetlerin düşürülmesi ve daha hızlı karar verilmesi sağlanmaktadır.

MicroNIR spektrometrenin çok yer kaplamayan son teknoloji kullanılarak minyatürize edilmiş tasarımı, maliyet etkinliği, olağanüstü performansı ve kullanım kolaylığı, near-infrared spektroskopi çözümlerinin kurulumunda ve ölçeklendirilmesinde daha geniş bir benimseme ve daha fazla esneklik sağlamaktadır. Prosesler veya malzemelerle ilgili verilere ve bilgilere bir operasyon veya lokasyon ağından ulaşılabilir ve bu veriler prosesi sürekli geliştirmek ve optimize etmek için kullanılabilir; böylece daha akıllı (gelişmiş) fabrikalara ve çiftliklere dönüşümü hızlandırır.

MicroNIR Spektrometresi, Viavi Solutions`ın Lineer Değişken Filtresi (LVF) ve optik sistem tasarımı ve minyatürizasyonundaki yenilikten gelmektedir. Yapı bloğu, 64 gram ağırlığında ve çapı ve yüksekliği 50 mm`den (2 “) küçük bir pakette, ışık kaynağı, toplama optiği, dağıtıcı elemanı, detektörü ve elektroniği içeren MicroNIR motorudur.

Ürün ailesi, aşağıdaki diyagramda özetlenen Handheld (Eltipi) ve Process (Üretim) cihazlarına ayrılmıştır. Tüm ürünler için ortak olan şeyler:

Dalga boyu aralığı: 950–1650 nm
Fiber-optik yok
Hareketli parça yok
Hızlı erişim hızları
Regresyon ve sınıflandırma modeli geliştirme
Gerçek zamanlı analiz
USP 1119 & 21 CFR Part 11 Uyumluluk

MicroNIR Eltipi Ürünleri
MicroNIR eltipi ürünler, at-line ölçümlerden kullanım noktasındaki gerçek zamanlı analize kadar kullanım esnekliği sunar. İki ürün mevcuttur.

MicroNIR OnSite
MicroNIR OnSite, kompakt, sağlamlaştırılmış ve ergonomik bir tasarım olup, sahadaki veya üretim alanındaki uygulamalar için idealdir. MicroNIR OnSite, çalıştırılması için minimum eğitim gerektiren sezgisel kullanıcı arabirimine sahip tablet bilgisayar temelli bir yazılımla ile kontrol edilir

MicroNIR Pro
MicroNIR Pro, yeni bir kullanıcı için NIR spektroskopisinin uygulanabilirliği açısından değerlendirilebilecek mükemmel bir geliştirme aracıdır. Ürün, at-line veya laboratuar ortamında kullanım kolaylığı sağlayan bir dizi aksesuarla birlikte sunulmaktadır.

MicroNIR Proses Ürünleri
MicroNIR proses ürünleri, farmasötik, gıda veya kimya endüstrisindeki proseslerin on-line veya in-line olarak izlenmesi için tasarlanmıştır.

MicroNIR PAT-W
MicroNIR PAT, veri iletişimi için WiFi bağlantısı ile donatılmış ve hareketli karıştırıcılarda ve diğer sabit proses ekipmanlarında kullanıma uygun, pille çalışan dayanıklı bir NIR spektrometredir.

MicroNIR PAT-U
MicroNIR PAT-U, USB ile güçlendirilmiş dayanıklı bir NIR spektrometredir. Belirli bir proseste birden çok analizörün uygulanması da dahil farklı boyutlardaki ekipmanlarda kullanımına olanak sağlayan piyasadaki türünün en küçük spektrometresidir.